Praktische Bedrijfskunde I – (hbo-niveau)
Wil je aan de slag als bedrijfskundig manager? Als bedrijfskundig manager kun je antwoorden geven op vragen zoals: Welke strategie moet een organisatie volgen? Wat kan beter? Hoe kan de organisatie innoveren? Welke relevante ontwikkelingen zijn er in de omgeving? Kortom; een bedrijfskundig manager is in staat de organisatiekoers te bepalen, kan bedrijfsprocessen en samenwerking tussen mensen verbeteren en vernieuwen. Dat is waar het bij praktische bedrijfskunde om draait.
Voor wie is de opleiding praktische bedrijfskunde I?
Je hebt een managementfunctie, wil hiernaartoe groeien of je wilt als bedrijfskundig manager aan de slag. Je hebt minimaal mbo-niveau én relevante werkervaring.
Voor deze opleiding praktische bedrijfskunde I is geen specifieke vooropleiding vereist, maar de Basisopleiding organisatiekunde of een vergelijkbare managementopleiding bevelen we aan.
Aanpak opleiding
De complete opleiding Praktische Bedrijfskunde bestaat uit 6 modules die verdeeld zijn over 2 studiejaren. Jouw leerbehoefte en vooropleiding zijn daarin leidend.
In onze managementopleidingen koppel je aan de hand van opdrachten en cases de theorie aan de praktijk. Deze opzet maakt de opleidingen niet alleen levendiger maar ook waardevoller. De uitwerking van deze opdrachten verzamel je in een portfolio samen met een reflectieverslag. Na afronding van alle modules en een goedgekeurde portfolio en visieverslag, rondt je de opleiding af met een kwalificerend eindgesprek. Tijdens de lessen geeft je docent volop de gelegenheid om jouw ervaringen met andere deelnemers uit te wisselen, waarvan je héél veel leert.
Opzet
De opleiding Praktische Bedrijfskunde I is deel 1 van de 2-jarige opleiding Praktische Bedrijfskunde. Na het volgen van de opleidingen Praktische Bedrijfskunde I en II ben je klaar voor de functie van bedrijfskundig manager. In Praktische Bedrijfskunde I ga je aan de slag met de onderdelen Marketing, Logistiek en Financiën. In Praktische Bedrijfskunde II komen de onderdelen HR, Informatie en Management & organisatie aan bod.
Ervaring van andere deelnemers
‘Prima opleiding, goed toegankelijk.’
‘ De lessen zijn goed verlopen en ik ben er positief over.’
‘Ik heb er veel van opgestoken. In het begin was het verwarrend, maar dat heeft de docent goed uitgelegd.’
Startdata en Leslocaties
Locatie | Datum | Tijd |
---|---|---|
Doetinchem, module Logistiek Management | 1 mei 2023 | 19:00 uur - 22:00 uur |
Doetinchem, module Financieel Management | september 2023 | |
Doetinchem, module Marketing Management | januari 2024 |
Inhoud van de opleiding Praktische Bedrijfskunde I
Marketing Management
- Ondernemerschap en marktoriëntatie
- Omgevingsanalyse
- Strategische concurrentieanalyse
- Internationale aspecten
- Retailmarketing
- Marketing voor overheidsbedrijven en not for profit organisaties/ dienstenmarketing
- E-marketing en netwerkpatronen
- Verkoopstrategie
Logistiek management
- Inkoopmanagement en -functie
- Facilitair management
- Materials management
- Fysieke distributie
- Ketenmanagementvraagstukken
Financieel management
- Financiële rekenkunde
- Basisnotities boekhouden, jaarrekening en analyse, waarde- en winstbepaling
- Inleiding balansleer; eigen en vreemd vermogen
- Kosten en kostprijs, kostprijsverbijzondering en Activity Based Costing
- Calculaties op korte termijn (prijsstelling en kostencalculaties, incidentele orders, make or buy, knelpuntcalculaties)
- Managementcontrol; interne rapportage, interne verrekenprijzen en beoordeling van winstcentra
Afsluiting
Heb je minimaal 80% van de lessen bijgewoond en een voldoende behaald voor je portfolio en kwalificerend eindgesprek? Dan ontvang je aan het eind van de lessen het DOC-diploma Praktische Bedrijfskunde I.
Praktische zaken
- De opleiding start bij voldoende deelnemers
- 18 lessen van 3 uur
- Locatie: Doetinchem
- Startmaand: september, januari & april
- Instroom per module mogelijk
- Studietijd: 4 tot 6 uur per week
Investering
Lesgeld € 2.930,00
Genoemd bedrag is inclusief toetsing en exclusief boekengeld en vrij van btw.
Indicatie boekengeld: € 395,00